Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Davos világelitje számára a világháború is inkább csak technikai eszköz ahhoz, hogy „világmegváltó” terveiket megvalósítsák.
„Bár a kibontakozóban lévő harmadik világháború, mint téma mostanában »mindent visz«, vagyis minden csak erről tud szólni, érdemes néha eltöprengeni azon, hogy Davos világelitje számára a világháború is inkább csak technikai eszköz ahhoz, hogy »világmegváltó« terveiket megvalósítsák. Yuval Harari izraeli író, aki a WEF legfőbb szellemi megalapozóinak egyike, egyenesen azt állítja műveiben, hogy az ember eddig ismert története néhány évtizeden belül véget ér, és ezt követően valami olyan kezdődik, amit eddig értelmezni se nagyon tudtunk. Gondolatai abba az évtizedek óta egyre szélesedő szellemi áramlásba illeszkednek, amit transzhumanizmusnak szokás nevezni. (A transzhumanizmus fogalmát valószínűleg Julian Huxley, Aldous Huxley testvére használta először a Szép új világ című disztópiára utalva ezzel.)
Az eddig soha nem látott, sőt eddig elképzelhetetlen dimenziókban lezajló változások két egymáshoz szorosan kapcsolódó síkon mennek majd végbe a transzhumán eszmék képviselői szerint.
Az egyik irány, hogy az ember biológiai testét a nanotechnológia, biotechnológia és robotika összekapcsolásával mikró szintű »gépek« egész tömege tartja majd állandó ellenőrzés alatt, azonnal észlelve és kijavítva minden biológiai elváltozást. Ez az irány tehát egyre inkább »géppé« teszi az embert, megnyitva ezzel az örök élet, az örök ifjúság és persze egészség kapuját az így már halhatatlanná és mindenhatóvá váló ember számára. És ezzel egyúttal mintegy végleg kiemeli az embert a biológiai létből, e lét »fogságából« a teljes »szabadságba« vezeti el. A másik irány alapja az intelligens gép, a mesterséges intelligencia, amely exponenciális gyorsasággal fokozva önmaga komplex tudását és képességeit, egy idő után nemcsak az egyes ember, de az egész emberiség univerzális intelligenciáját is meghaladja (és persze itt sem áll meg majd), s így végül a szó szoros értelmében »ember felettivé« válik. Az egyik irány tehát az embert teszi géppé (gépesített szuperlénnyé), a másik viszont a gépet teszi emberré, »ember feletti« emberré.”
Nyitókép: Patrick T. FALLON / AFP